Cmias.cz
CZ
Košík0 Kč
KlávesyKlávesy
PianaPiana
KytaryKytary
BicíBicí
DechyDechy
SmyčceSmyčce
ZvukZvuk
PříslušenstvíPříslušenství
Audio videoAudio video
CmiasDomovská stránkaCmiasPoradna

Westernová (jumbo, dreadnought) kytara pro začátečníka

 
Od klasické kytary se liší technikou hry – odlišný posed, časté použití trsátka. Samozřejmě i stavbou samotné kytary – kovové struny, jiné tělo, jiná menzura.
Rozdíl mezi typem Jumbo a Dreadnought je tvar těla, který samozřejmě hodně ovlivňuje zvuk. Dreadnought je většina akustických kytar s typickým tvarem. Jumbo je větší, „kulatější“ a zvukově často výraznější.
 
Zvukově je tato kytara díky kovovým strunám výraznější než kytara klasická. Kytaru tohoto typu budeme kupovat, pokud nechceme hrát klasiku, ale hudbu populární. Pro začátečníka je nejtěžší zvyknout si na kovové struny. Časem se ale na prstech vytvoří „kytarové mozoly“, takže se problém vyřeší. Koupě této kytary je vhodná pro kteréhokoli začátečníka, který chce doprovázet sborový zpěv táboráku, nebo pro člověka, co chce vyprodávat haly pomocí moderních hitů, které složí.
 
Při koupi platí podobná pravidla jako u kytary klasické:
S kvalitou kytary vám pomůže kterýkoli zkušený hráč a samozřejmě odborníci z hudebních obchodů. Rady pro správný výběr vyčtete zde:
 
  1. Vzhled na úkor zvuku a naopak – to, co každý začátečník nenávidí. Nedávejte příliš na vzhled, ale na celkovou kvalitu provedení - použitý hardware, rovnost přední desky, kvalita dřeva a hlavně výsledný zvuk! Často se stává, že kytara je krásná, má pěkný lak, ale ve finále prostě nehraje. Snažte se najít kompromis – najděte kytaru, která bude hlavně skvěle hrát a bude se vám zároveň líbit.

  2. Z toho plyne pohodlnost hry
    • a) Dohmat – kytara nesmí mít příliš vysoký, ale ani nízký dohmat. Dohmat je vzdálenost strun od hmatníku. Pokud bude vysoký, při hře se příliš nadřete a nebude vás to bavit. Pokud bude nízký, je vysoká pravděpodobnost, že budou některé pražce zvláštně drnčet a některé ani nemusí hrát – nutné vyzkoušet!

    • b) Zbroušené pražce – když uchopíte krk do dlaně a ve stisku se pohybujete po jeho celé délce, zjistíte, zdali jsou pražce dobře zabroušené, nebo vystupují a vy máte ruku od krve.

    • c) Výřez – pro začátek je výřez téměř nepotřebná věc. Až zkušenější hráč dokáže využít výřezu. Výřez samozřejmě ovlivňuje zvuk. Čím větší a hlubší kytara je, tím má zvučnější tón. Takže výřez hraje lehce „proti“.

  3. Elektroakustická kytara – někdo využije, jiný ne. Musí se počítat s tím, že kvalitní piezo snímač, se výrazně projeví na ceně. Pokud ne, nemůžeme očekávat excelentní kvalitu zvuku. Pro začátek je to věc lehce zbytečná.

  4. Pakety – kytara + příslušenství za malou cenu. Nebojte se těchto výhodných setů, ale vybírejte kytaru z paketu poctivě podle předchozích rad.
Jako vždy, šetřit se moc nevyplatí. Dobrá kytara se neztratí a je u ní vyšší pravděpodobnost, že se stane „miláčkem“. U levné kytary tento efekt nastat nemusí. :-)
 
Kytary, které z našich zkušeností vyhovují všem předpokladům pro dobrý vstup do života akustických kytar:


za CMI melodia Tomáš Cibor
Doprava zdarma
Doprava zdarma
při nákupu nad 1.000 Kč. Dnes objednáte, dnes expedujeme
Volejte specialistům zdarma
800 173 945
po - pá    8 - 17
Volejte specialistům zdarma
Možnost vrácení zboží
Možnost vrácení
U nás máte možnost vrátit zboží bez problémů do 30 dnů
Prodloužená záruka
Prodloužená záruka
Na vybrané produkty poskytujeme prodlouženou záruční lhůtu 3 roky
Přehled novinek a akční nabídky zdarma do e-mailu
adresa  
CMI Melodia a.s.
Kladská 1117/25
500 03 Hradec Králové

IČO: 25278851
email   obchod@cmias.cz

mobil  800 173 945
zelená linka zdarma
Naše www
facebook           instagram           youtube           twitter           google+
 
Možnosti plateb
platby-moznosti
Zlaté Ověřeno zákazníky
HeurekaGarantovaný nákup
Mapa sortimentu
KlávesyVánoční dárky - klávesyKlávesy a keyboardyDigitální pianaStage pianaSyntetizátoryWorkstationZvukové moduly a sampleryMIDI, Master klaviaturyDigitální varhanyAkordeonyPříslušenství pro klávesyAkční nabídka klávesPoužité zbožíPianaKlavíryPianinaTransAcoustic™Digitální pianaSilent piana YamahaDisklavier YamahaKlavírní příslušenstvíKytaryVánoční dárky - kytaryAkustické kytaryKlasické kytaryElektrické kytaryUkuleleBasové kytaryElektroakustické kytaryTransAcoustic™Silent kytary Yamaha12-strunné kytaryAkustické baskytaryLevoruké kytaryOstatní drnkací nástrojeKytarové aparaturyBaskytarové aparaturyPříslušenstvíAkční nabídka kytarPoužité zbožíBicíVánoční dárky - bicíAkustické soupravyJednotlivé bubnySnare bubnyElektronické bicíHardwareČinelyBlányPaličkyPerkuseKoncertní bicíPochodové bicíPříslušenstvíAkční nabídka bicíDechyVánoční dárky - dechyZobcové flétnyPříčné flétnyHarmonikyTrubkyKřídlovkyKornetyLesní rohyTrombonySaxofonyKlarinetyFagotyHobojePanovy flétnySpeciálníNátrubky a hubičkyPříslušenstvíAkční nabídka dechySmyčceVánoční dárky - smyčceAkustické smyčcové nástrojeSilent, elektrickéPříslušenstvíStruny pro smyčcové nástrojeAkční nabídka smyččeZvukVánoční dárky - zvukOzvučovací sestavyPasivní reproAktivní reproStudiové monitoryMixyPowermixyZesilovačeMikrofonyBezdrátové systémyOdposlechy do ušíSluchátkaNahrávací zařízeníHudební softwareZvukové kartyAndroid a iOSDJKabely, konektoryPříslušenství zvukové technikyAkční nabídka zvukPříslušenstvíStoličkyLadičky a metronomyPouzdra a povlakyStojanyŘemeny a zámkyStrunySluchátkaLampičkyPedályEfektyTrsátka, kapodastry a slideNotoviny, zpěvníkyAdaptéryČističe a mazadlaDárkové předmětyPoužité zbožíAudio videoBluray, DVD přehrávačeAV receiveryMikrosystémyStolní audioDomácí kinoHifi komponentyReproduktoryGramofonySluchátkaPříslušenství audio-videoAkční nabídka hifiPoužité zbožíVýprodejVýprodej kytaryVýprodej klávesyVýprodej bicíPoužité zbožíKlávesyKytaryZvukPříslušenstvíAudio-video
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu. Zásady ochrany osobních údajů.