Hybridní digitální piano Yamaha U1TA2 PWH

U1 TransAcoustic™ Piano. Yamaha představuje pianino U1TA2, první nástroj svého druhu umožňující reprodukci všech zvuků (nejen zvuku akustického piana) přímo z rezonanční desky nástroje namísto tradičních reproduktorů. Toto je možné díky patentované technologii TransAcoustic™ od Yamahy, která dokáže změnit celou rezonanční desku piana na jeden velký "reproduktor" umožňující přenést libovolný zvuk pomocí své přirozené rezonanční složky.
Další informace
393 690
Momentálně nedostupné

Obvyklá dodací lhůta do 30 dnů
 • Záruka: 36 měsíců
 • Výrobce: Yamaha
 • Vrácení do: 30 dnů
 • Obj. číslo: 110269

Nelze koupit online

Po zakoupení je nutné se osobně dostavit na naší kamennou prodejnu CMI plaza v Hradci Králové. Pro více informací prosím vyplňte poptávkový formulář uvedený níže nebo nás kontaktujte na infolinku 800 173 945.

Prodloužená záruka na 2+3 roky

 


Skutečné akustické piano


Nejdůležitější je, že model TransAcoustic™ TA2 je akustické piano se všemi výhodami, které byste očekávali od piana Yamaha. Téměř všechny komponenty jsou vyráběny Yamahou, takže můžeme garantovat vysokou úroveň hratelnosti, dlouhodobou životnost a krásný zvuk při úderu kladívek do strun. Vibrace strun jsou pak přenášeny do rezonanční desky z masivního dřeva, která se tím rozpohybuje a vytváří zvuk.

 

 


 

Hrajte na piano libovolnou hlasitostí


Jsou chvíle, kdy Vaše rodina nebo sousedi nedokáží ocenit plný zvuk akustického piana. V těchto situacích jednoduše aktivujte funkci TransAcoustic™ a kladívka již nebudou udírat do strun. Bezkontaktní senzory pod každou klávesou rozpoznají hloubku, rychlost a načasování úhozu a tyto informace pošlou do tónového generátoru. Stačí nastavit hlasitost a uslyšíte digitální zvuk Vašeho piana vycházející z celého nástroje.

 

 


 

Užijte si různé zvuky


Piano TransAcoustic™ TA2 nabízí 20 předinstalovaných zvuků, což Vám umožňuje si zvolit zvuk dokonale ladící k žánru hudby, kterou právě hrajete. Vybírat si můžete například ze samplovaného koncertního křídla CFX, elektrických pian, varhan až po marimbu či cembalo. Navíc můžete k nástroji připojit libovolný externí zvukový zdroj a přehrát jeho zvuk s využitím rezonanční desky nástroje.

 

 


 

Není potřeba žádné externí ozvučení


Díky technologii Yamaha TransAcoustic™ není potřeba připojovat externí reproduktory. Jednoduše řečeno promění technologie TransAcoustic piano na jeden velký "reproduktor" a rezonanční deska nástroje pak pracuje jako membrána tohoto reproduktoru. Není potřeba kupovat další reproduktory a kabely. Piano je připraveno hrát okamžitě, jakmile je doručeno k Vám domů.

 

 


 

3-dimenzionální zvuková projekce


Zvuky vycházející z reproduktorů mohou znít občas ploše, protože jsou vlastně vysílány z jednoho bodu zvukového zdroje. Naproti tomu systém Yamaha TransAcoustic™ využívá rezonanční desku piana pro generování mohutnějšího a přirozenějšího zvuku. Tato technologie činí celý nástroj rezonátorem a vytváří tak bohatý a komplexní tón.

 

 


 

Přirozené rezonance strun


Technologie TransAcoustic™ přenáší digitální zvuk přímo na rezonanční desku nástroje a způsobuje tím, že piano se chová jako reproduktor. Zvuk, který slyšíte, má přirozenou tónovou charakteristiku rezonanční desky. Vibrace rezonanční desky je také přenášena na struny a vytváří stejně přirozené rezonance strun, jako byste hráli na akustické piano. Rezonanční deska produkuje bohatý tón a struny přirozený efekt rezonance a nástroj zní tak lépe než kdy jindy. Digitální nástroj nebyl nikdy přirozenější.

 

 


 

Kombinace akustického a digitálního zvuku


Snad nejúchvatnější zvuky jsou produkovány při kombinaci akustických a digitálních možností nástroje - například jemný smyčcový orchestr podpořený přirozeným zvukem piana. Můžete také nakombinovat samplované koncertní křídlo CFX s akustickým pianem a vytvořit tak ještě mohutnější zvuk piana.

 

 


 

Zahrajte si s Vaší oblíbenou hudbou


Dalším způsobem, jak využívat technologii TransAcoustic™ je hrát na piano za doprovodu předem nahraných skladeb přehrávaných prostřednictvím rezonanční desky nástroje. Vzhledem k tomu, že jde o skutečné piano plně vybaveno strunami a rezonanční deskou, tak přirozené vibrace rezonanční desky, celého těla nástroje a speciálně pak strun dodají Vaší hudební produkci zcela nový rozměr. Samplované zvuky ožívají s vynikající realističností, které se žádný jiný nástroj doposud ani nepřiblížil. Pro přehrávání souborů WAV můžete využít USB port nebo můžete využít portu AUX IN pro připojení libovolného hudebního přehrávače.

 

 


 

Součástí je Silent Piano SH2


Piano TransAcoustic™ TA2 je vybaveno také vyhlášenou technologií Yamaha SILENT Piano™ SH2, takže můžete cvičit na nástroj při použití sluchátek. Stereo vzorkované koncertní křídlo CFX bylo nahráváno také s využitím fiktivní hlavy pro zachycení zvuku v přirozené poloze, odkud jej slyší hráč. Díky tomu jsou tyto nástroje také ideální pro cvičení, kdy Vy během hry nejste nikým rušeni a ani Vy nikoho nerušíte. Pro všechny výhody SILENT piana navštivte naši webovou stránku týkající se technologie SILENT Piano™.

 

 


 

Dva světově oceňované zvuky klavírů
 

U SILENT Piano™ typu SC2 můžete hrát se zvuky CFX, Yamaha nejlepšího koncertního křídla, a legendárního modelu Bösendorfer Imperial. Všech 88 kláves je samplováno samostatně. Zatímco vlajková loď mezi klavíry Yamaha, majestátní CFX překypuje širokou paletou tonálních zabarvení, od třpytivých vysokých tónů po mocné basy. Tak legendární Bösendorfer je oceňován především pro svůj zvučný bohatý vídeňský zvuk.
Bohaté rezonance a jemná přesnost reprodukce

CFX Binaural Sampling
 

Pokročilá binaurální Yamaha CFX Binaural Sampling využívá vzorky z CFX, světově oceňovaného Yamaha koncertního křídla, nahrávané pomocí speciálních mikrofonů, které zaznamenávají lokalizované informace a další nuance rozeznávané lidským uchem. Výsledný zvuk je tak přirozený, že brzy zcela zapomenete, že používáte sluchátka.VRM fyzikální modeling — jemné dozvuky generované celý tělem koncertního křídla
 

U křídla, kde zvuk rezonuje v celém těle nástroje, je produkován také bohatý dozvuk, kdy celkový zvukový obraz nástroje dokáže hráče zcela obklopit. Tento jev je dokonale reprodukován pomocí pokročilé technologie nazývané Virtual Resonance Modeling (VRM). Původní VRM počítá různé stavy strun pro všech 88 tónů na klaviatuře, kontinuálně od jednoho okamžiku k druhému a dále počítá také s časováním a hloubkou stisku damper pedálu. Vylepšený VRM nyní počítá také alikvótní rezonance ve vyšších oktávách a plné rezonance ozvučné desky, žebrování a rámu. Tato technologie umožňuje živý, jasný bohatě rozmanitý expresivní výraz, který zohledňuje nekonečné množství faktorů spojených s klavírní hrou.


Stereophonic Optimizer (klavírní rejstříky, kromě CFX Grand)
Stereophonic Optimizer je efekt, který přirozeně reprodukuje vzdálenost mezi zvuky, podobně jako zvuk u Binaural Samplingu, a to i přesto že pro poslech používáte sluchátka. Pokud vyberete jeden z klavírních rejstříků, kromě rejstříku CFX Grand, pak je aktivován Stereophonic Optimizer.

Smooth Release - Od staccata po legato, skvělý expresivní zvuk reagující na úhoz hráče
 

Díky technologii Yamaha Smooth Release nabízí SILENT Piano™ SC2 typ řízný tón, který můžete slyšet při hře staccato, stejně jako přeznívající tón při pomalém uvolňování kláves. To umožňuje jemné odstupňování odezvy na úhoz klavíristy.


Vzorky uvolnění kláves (Key-off)
V okamžiku, kdy se klavíristovy prsty uvolňují od kláves klavíru, dochází k jemným změnám ve zvuku, kdy se tlumítko přiblíží zpět ke strunám a následně zatlumí zvuk. Vzorky uvolnění kláves (Key-off samples) obsahují skutečné nahrávky těchto změn, čímž nabízí věrnou reprodukci nejjemnějších nuancí klavírního tónu a vytváří realističtější celkový zvuk.Unikátní technologie firmy Yamaha zachovává veledůležitý klavírní úhoz

Klávesové senzory
 

Pod každou z 88 kláves je umístěn unikátní Yamaha klávesový senzor vybavený kontinuálně detekujícím snímacím systémem ve stupnici šedi. Tyto senzory přesně zachycují jemné pohyby a detailní nuance klavíristova prstokladu. To umožňuje vytvářet opakované tóny a trylky na hraně klávesy naprosto plynule a přirozeně. Snímače jsou bezkontaktní, takže neovlivňují pocit ze hry na klávesy.


Systém rychlého uvolnění (Quick escape)
 

Klavíry s SILENT Piano™ typu SC2 jsou vybaveny systémem rychlého uvolnění, který umožňuje zabudovat zvuk tlumící mechanismus do klavíru, aniž by bylo nutno obětovat hratelnost nebo hudební výraz vyžadovaný u takovýchto nástrojů během hry v akustickém režimu. Tento systém umožňuje dosáhnout optimálního odskoku kladívek od strun pomocí úpravy vzdálenosti mezi kladívky a strunami, a zajistit tak, že pocit ze hry na klaviaturu zůstane co nejlepší ať již hrajete akusticky nebo s utlumeným zvukem.
Obecné funkce

Aplikace Smart Pianist
 

Aplikace „Smart Pianist” pro chytrá zařízení (dostupná pro stažení zdarma) umožňuje intuitivně používat funkce pro výběr rejstříků, ovládání metronomu pomocí grafického rozhraní, nebo zobrazovat notový zápis na vašem chytrém zařízení.
Pro možnost bezdrátového použití aplikace Smart Pianist je nutné dokoupit bezdrátový USB LAN adaptér UD-WL01 (prodáván samostatně).Sofistikovaný & jednoduchý design ovládacího panelu
 

Design ovládací jednotky je sofistikovaný a nenápadně zapadá do celkového designu nástroje. Navíc, jednoduché ovladače umožňují snadné ovládání nástroje.

U nástrojů s povrchovou úpravu Polished White (bílý lesk) je instalována ovládací jednotka v bílé barvě.


Propojovací konektory
 
USB TO HOST konektor umožňuje připojit počítač nebo přenosné zařízení a nahrávat audio ve vysoké kvalitě bez nutnosti dodatečného rozhraní. Konektor AUX IN umožňuje poslech zvuku z externích zařízení (zvukové moduly a hudební přehrávače).


Funkce vestavěného nahrávání a přehrávání
 

SILENT Piano™ typu SC2 může zaznamenat jednu skladbu do interní paměti nástroje. Navíc, připojením samostatně prodávaného USB paměťového zařízení k ovládací jednotce lze uložit nahraná data a přehrávat skladby.

Sluchátka
 

Jednoduchá a kompaktní sluchátka, která jsou dodávána spolu se SILENT Piano™ typu SC2 vám umožní si užít zvuk na profesionální úrovni kvality.
Metronom


SILENT Piano™ typu SC2 má vestavěný metronom, který lze využít spolu s funkcí SILENT Piano™, takže se hráč během hry může řídit přesným rytmem.


Připravil PJ


 

3 290 Kč
Momentálně nedostupné
Obvyklá dodací lhůta do 60 dnů
2 490 Kč
Momentálně nedostupné
Obvyklá dodací lhůta do 90 dnů
3 990 Kč
Skladem
Expedujeme: zítra
 • PREMIUM SERVIS
 • Prodloužená záruka: 2+3 roky
 • Výška: 121cm
 • Šířka: 153cm
 • Hloubka: 62cm
 • Hmotnost: 242kg
 • Povrch bílých kláves: akrylová pryskyřice
 • Povrch černých kláves: fenolová pryskyřice
 • Kladívka: U Série Special
 • Pedály: Damper/Muffler/Soft
 • Kolečka: dvojitá
 • Senzory kláves: optické, nekontaktní s kontinuální detekcí
 • Senzor damper pedálu: kontinuální detekce
 • Senzor soft pedálu: Vypnuto/zapnuto
 • Zvuk piana: Yamaha CFX, Bösendorfer Imperial
 • Binaural sampling: Ano
 • Key-off samply: Ano
 • Smooth Release: Ano
 • Polyfonie: 256 hlasů
 • Počet zvuků: 20
 • Počet zvuků pro přehrávání: 480 XG + 12 bicích/SFX sad
 • Reverb: Ano
 • Brilliance: Ano
 • Stereofonický optimizér: Ano (kromě Yamaha CFX zvuků)
 • Skladby: 20 demo, 50 Piano Classic
 • Nahrávání MIDI: 10 skladeb, cca 550KB
 • Nahrávání Audio: 80 minut/skladbu
 • Metronom: Ano, 5 - 500 bpm
 • Transpozice: -12 až +12
 • Ladění: 414,8 - 440,0 - 466,8 Hz
 • Výstup: sluchátkový, 2x
 • Výstup: AUX OUT
 • Vstup: AUX In, stereo mini jack
 • USB TO DEVICE: Ano
 • USB TO HOST: Ano
 • Napájení: PA-300C (nebo jiný odpovídající)
 • Příkon: 40W
 • Dodané příslušenství: napájecí adaptér, sluchátka, držáček na sluchátka, uživatelský manuál
 • Samostatně prodávané příslušenství: USB bezdrátová adaptér UD-WL01, bezdrátový MIDI adaptér UD-BT01
 • Provedení: Polished White (bílý lesk)

Zatím nebylo hodnoceno
Ohodnotit tento produkt
Tento produkt zatím nebyl hodnocen žádným zákazníkem.

Máte dotaz k produktu? Napište nám


Navštivte naše prodejny
hudební nástroje
Kladská 1117/25
500 03 Hradec Králové
Otevírací doba:
Pondělí: 9:00 - 17:30
Úterý: 9:00 - 17:30
Středa: 9:00 - 17:30
Čtvrtek: 9:00 - 17:30
Pátek: 9:00 - 17:30
Sobota: 9:00 - 13:00
Neděle, svátky:zavřeno
elektrokola
Pražská třída 755/176
500 04 Hradec Králové
Otevírací doba:
Pondělí: 9:00 - 17:00
Úterý: 9:00 - 17:00
Středa: 9:00 - 17:00
Čtvrtek: 9:00 - 17:00
Pátek: 9:00 - 17:00
Sobota: 9:00 - 12:00 pro objednané
Neděle, svátky: zavřeno
Načítám, prosím vydržte...