Kategorie

Mix, 16 kanálů Yamaha MG16
Doprava zdarma

Mix, 16 kanálů Yamaha MG16

Yamaha MG16 je analogový mix z již třetí generace oceňovaných přístrojů firmy Yamaha. Jedná se o 16kanálový mix s 10 mikrofonními a 16 linkovými vstupy (8 mono + 4 stereo), 4 skupinovými sběrnici, 1 stereo sběrnicí a 4 AUX vstupy. Je vybaven mikrofonními předzesilovači D-PRE s invertovaným Darlington obvodem. 1tlačítkový kompresor. XLR symetrické výstupy. PAD přepínač pro mono vstupy. Fantomové napájení +48 V. Kovové šasi, interní napájení a úchyt do racku. Rozměry mixu jsou 444 x 130 x 500 mm. Hmotnost je  6,6 kg.
Další informace
12 490
Skladem

Expedujeme: zítra
Prodejna CMI plaza Hradec Králové 2 ks
 • Záruka: 36 měsíců
 • Výrobce: Yamaha
 • Vrácení do: 30 dnů
 • Obj. číslo: 500015

Yamaha MG16 je analogový mix z již třetí generace oceňovaných přístrojů firmy Yamaha. Jedná se o 16kanálový mix s 10 mikrofonními a 16 linkovými vstupy (8 mono + 4 stereo), 4 skupinovými sběrnici, 1 stereo sběrnicí a 4 AUX vstupy. Je vybaven mikrofonními předzesilovači D-PRE s invertovaným Darlington obvodem. 1tlačítkový kompresor. XLR symetrické výstupy. PAD přepínač pro mono vstupy. Fantomové napájení +48 V. Kovové šasi, interní napájení a úchyt do racku. Rozměry mixu jsou 444 x 130 x 500 mm. Hmotnost je  6,6 kg.


Technické specifikace

 

 • Fantomové napájení: +48 V
 • Vstupní kanály: Mono[MIC/LINE]: 8
 • Vstupní kanály: Mono/Stereo[MIC/LINE]: 2
 • Vstupní kanály: Stereo[LINE]: 2
 • Výstupní kanály: STEREO OUT: 2
 • Výstupní kanály: MONITOR OUT: 1
 • Výstupní kanály: PHONES 1
 • Výstupní kanály: AUX SEND 4
 • Výstupní kanály: GROUP OUT 4
 • Sběrnice: Stereo: 1, GROUP: 4, AUX (FX): 4
 • Funkce vstupních kanálů
 • PAD: 26 dB (Mono/Stereo: pouze MIC)
 • HPF: 80 Hz, 12 dB/oct (Mono)
 • Kompresor: 1 tlačítkový, Threshold: +22 dBu až -8 dBu, Poměr: 1:1 až 4:1, Výstupní úroveň: 0 dB až 7 dB, Attack time: cca. 25 sec, Release time: cca. 300 msec
 • EQ HIGH: Gain: +15 dB/-15 dB, Frekvence: 10 kHz shelving
 • EQ MID: Gain: +15 dB/-15 dB, Frekvence: 2,5 kHz peaking
 • EQ LOW: Gain: +15 dB/-15 dB, Frekvence: 100 Hz shelving
 • PEAK LED: signalizace začne, když EQ signál dosáhne 3 dB pod ořezání
 • Měřák: 2 x 12 segmentový LED [PEAK, +10, +6, +3, 0, -3, -6, -10, -15, -20, -25, -30 dB]
 • Celkové specifikace
 • Celkové harmonické zkreslení: 0.03 % @ +14dBu (20 Hz až 20kHz), GAIN knob: Min, 0.005 % @ +24dBu (1kHz), GAIN knob: Min
 • Frekvenční rozsah: +0.5 dB/-1.5 dB (20 Hz až 48 kHz) , odpovídá nominální výstupní úrovni @ 1 kHz, GAIN knob: Min
 • Úroveň šumu: Ekvivalentní vstupní šum: -128 dBu (Mono Input Channel, Rs: 150?, GAIN knob: Max)
 • Úroveň šumu: Residuální výstupní šum: -102 dBu (STEREO OUT, STEREO LEVEL knob: Min)
 • Crosstalk (přeslechy): -78 dB
 • Napájení: AC 100 – 240 V, 50 / 60 Hz
 • Příkon: 30 W
 • Rozměry: 444 x 130 x 500 mm
 • Váha: 6,6 kg
 • Dodané příslušenství: Uživatelský manuál, Technické Specifikace, Kabel napájení, úchyt do racku
 • Provozní teplota: 0 až +40°C
 •  


  Špička ve své třídě
  Yamaha se vždy snažila poskytnout zvukovým inženýrům ten nečistější možný signál místo dobarvování a upravování, aby byl zvuk co nejpravdivější. A řada MG není výjimkou. Díky této filozofii transparentního a čistého zvuku jsou tyto mixážní pulty ve své třídě bezkonkurenčně na špičce.  D-PRE (diskrétní mikrofonní předzesilovače třídy A)

  Zde vše začíná. Vše, co děláte jako zvukový inženýr, závisí na kvalitě vašich předzesilovačů, což předurčuje i směr, jaký bude váš mix mít a jak dobře bude nakonec znít. Mixážní pulty řady MG jsou vybaveny předzesilovači D-PRE třídy A studiové kvality od Yamahy, které využívají inverzní Darligton obvod, který obsahuje dva kaskádové tranzistory v konfiguraci, která poskytuje větší výkon s nižší impedancí. Přináší tučné a přirozeně znějící basy a plynulé hladké výšky s velmi nízkým zkreslením. D-PRE mají impozantně široký kmitočtový rozsah, který jim umožňuje zpracovávat signál z jakéhokoli zdroje zvuku bez přílišného zesilování některých specifických prvků zvuku. S takovouto čistou zvukovou platformou, na níž budete stavě, se nakonec ušetří čas a úsilí tím, že nebude potřeba nadměrně používat EQ nebo přídavné efekty, abyste výsledný mix "opravili".


  Vysoce kvalitní zvuk operačního zesilovače

  Zesilovač je klíčovým prvkem kvality zvuku a integrované obvody operačního zesilovače jsou jednou jednou z nejdůležitějších částí zesilovače. Mixy MG série jsou vybaveny novými vysoce kvalitními operačními zesilovači MG01, které jsme na zakázku vyvinuli ve spolupráci s výrobcem polovodičů. I když mnoho jiných operačních zesilovačů upřednostňuje elektrický návrh a efektivitu, my jsme spolupracovali přímo s výrobcem polovodičů, abychom se zaměřili v prvé řadě na kvalitu zvuku. Operační zesilovače MG01 představují přepracované obvody, ve kterých byly optimalizovány i vnitřní komponenty a elektroinstalace a pro dosažení vynikajících parametrů jsou použity materiály jako vysoce kvalitní křemíkové destičky a měděné vodiče.


  Zapínatelné phantomové napájení a tlačítko PAD

  Díky phantomovému napájení podporují mixážní pulty MG série naplno také výhody lepší frekvenční odezvy a vyšší kvality zvuku u kondenzátorových mikrofonů. Tlačítko PAD na vstupním kanálu akceptuje mikrofonní i linkovou úroveň vstupního signálu. Přepínač PAD zeslabuje vysokou vstupní úroveň signálu, která je typická pro mikrofonem snímané nástroje, čímž zabrání tomu, aby byl zvuk oříznutý, což by mohlo mít vážný vliv na kvalitu vašeho celkového mixu.


  Náš mix. Váš zvuk.

  Kdy jste naposledy slyšeli kytaru bez EQ nebo zcela nenaefektované vokály na nějaké z vašich oblíbených písní? Zřejmě nikdy. Mixážní pulty Yamaha jsou známé pro svou plochou odezvu a zvukovou čistotu, ale často je k dosažení profesionálně znějícího mixu potřeba víc, než jen perfektně zachycený zvuk nástroje nebo vokálu. MG série mixů, vybavená některými z nejmodernějších funkcí špičkových mixážních pultů Yamaha, vám poskytne nástroje, které potřebujete k vytvoření vysoce kvalitního a unikátního vlastního zvuku.


  1ovladačové kompresory

  Komprese hraje zásadní roli v téměř jakémkoliv záznamu nebo ozvučení tím, že upravuje úroveň dynamiky audio signálu, když potřebujete živější kytary, výrazněji pulzující basové linky, razantnější snare bicí a čistější zvuk vokálů. Nicméně může trvat velmi dlouho, než se naučíte správně a efektivně používat základní i složitější kompresní jednotky. Původní inovativní nápad Yamahy, 1-ovladačové kompresory, jsou nyní průmyslovým standardem, který vám umožňuje okamžitý přístup k optimalizovaným kompresním nastavením pomocí jednoho otočného ovladače.


  EQ a High-pass filtry

  Pokud jde o jemnou úpravu zvuku, tak neexistuje nic užitečnějšího, než spolehlivá ekvalizace. Mixy řady MG čerpají z bezkonkurenčních zkušeností Yamahy při navrhování audio zařízení s 3-pásmovými ekvalizéry na všech mono kanálech pro přesné nastavení zvuku. High-pass filtr umožňuje potlačit nežádoucí nízké frekvence pro hladší a čistější mix.


  Sběrnice AUX / Effect Sends / Group

  Mixy řady MG jsou vybaveny funkcí AUX send pro rozšíření možností směrování signálu při živém zvučení nebo při nahrávání. Díky tomu můžete začlenit další efekty, výstup do externích záznamových zařízení nebo výstup do odposlechového systému. (s výjimkou MG06 / 06X) k dispozici jsou také ovládací prvky Master send. Modely MG06 / 06X, MG10 / 10XU / 10XUF a MG12XUK mají jednu stereo sběrnici. Všechny další modely obsahují navíc jednu nebo dvě stereo group sběrnice a výstupy, které lze použít pro pohodlné seskupování kanálů. Přepínače pro nastavení pro sběrnice stereo a skupin, jsou umístěné vedle každého faderu kanálu.


  Variabilita vstupních / výstupních konektorů

  Všechny modely jsou vybaveny vysoce kvalitními symetrickými XLR konektory Neutrik™ na mono mikrofonních/linkových kanálech a na vybraných stereo kanálech. Každý z mono vstupů je vybaven kombo konektorem a akceptuje mikrofonní a linkovou vstupní úroveň signálu. Dvojice stereo vstupů jsou vybaveny XLR a dvěma konektory na jack. Zatímco XLR vstupy akceptují mikrofonní úroveň signálu, tak dvojice jack vstupů akceptuje linkovou úroveň signálu a lze je použít jako mono nebo stereo. (s výjimkou modelů MG10 / 10XU / 10XUF / 12XUK) Funkce dalších stereo kanálů může záviset na konkrétním modelu: U modelu MG20 / 20XU akceptuje XLR mikrofonní úroveň signálu a dvojice RCA konektorů akceptuje linkovou úroveň signálu a lze je použít buď v režimu mono nebo stereo. U modelu MG12 / 12XU a MG16 / 16XU akceptuje dvojice jack konektorů linkovou úroveň signálu jako stereo. Kromě toho, každý stereo kanál obsahuje 2TR IN (RCA konektory) a lze je využít jako nezávislý vstup pro externí audio zdroj signálu, kterým může být například CD přehrávač. Modely MG10 / 10XU / 10XUF a MG12XUK jsou vybaveny dalším stereo kanálem s dvojicí jack konektorů, které akceptují linkovou úroveň signálu. U XU modelů lze jakýkoliv vstupní signál, který je odesílán přes USB přiřadit k jednomu ze stereo kanálu. Vedle hlavních stereo výstupů (XLR L/R, TRS L/R) jsou mixážní pulty MG série vybaveny komplexní sadou výstupních konektorů, včetně GROUP OUT (TRS), AUX/FX OUT (TRS), MONITOR OUT (TRS L/R) a sluchátkového výstupu HEADPHONE OUT (stereo jack) umožňujícím správné nastavení a směrování signálu tak, aby to vyhovovalo konkrétním aplikacím jako jsou například monitorování nebo mastering.


  Sledování signálu pomocí LED

  Dobře čitelná řada LED umožňuje přesné nastavení a sledování výstupní úrovně.


  Vestavěné SPX digitální efekty

  U hudebních i nehudebních aplikací dodává přidání efektů výslednému mixu brilantnosti a profesionalitě. Modely MG X / XU jsou vybaveny oceňovaným digitálním multi efektem Yamaha SPX a nabízí komplexní sadu 24 editovatelných digitálních efektů, které se skvěle hodí pro obohacení vašeho mixu pomocí přidání hloubky nebo vdechnutí nové barvy zvuku a atmosféry do hraní živé kapely. Zvláště pak vysoce kvalitní reverb a delay rozšiřují prostorovost zvuku s pozoruhodnou realističností a přirozeností. Navíc si zde můžete připojit volitelný pedál FC5 pro zapínání a vypínání efektů. (Pouze u MG10XU / 10XUF / 12XU / 12XUK / 16XU / 20XU, model MG06X nabízí šest SPX efektů, které nelze editovat).


  Postaveno s důrazem na trvanlivost

  Při vystupování, nahrávání a instalovaných aplikacích mohou být vaše mixážní pulty vystaveny širokému spektru podmínek prostředí a nebezpečí. Nadměrná vlhkost, nestabilní napájecí zdroje a poškození při přepravě mohou obecně způsobovat nutnost vynaložit další výdaje do mixážních pultů a vést tak k často drahým a časově náročným opravám a ke snížení jejich životnosti. MG série byla přepracována s důrazem na trvanlivost, zahrnujícím praktické funkce, které nabízejí větší flexibilitu a zajišťují špičkový výkon po mnoho let.


  Kovové tělo

  Mixy řady MG jsou vybaveny robustním a nárazu odolným kovovým šasi, které nabízí bezkonkurenční úroveň odolnosti a trvanlivosti Díky elegantnímu designu konstruovanému pro optimální konvenční chlazení je od sebe oddělen napájecí obvod od analogových obvodů pro snížení hluku a prodloužení životnosti vnitřních komponent. Pro zajištění spolehlivé funkčnosti jsou ovládací prvky umístěny nad povrchem šasi, aby se zabránilo jakýmkoli nárazům nebo tlaku ovládacích prvků na desku s plošnými spoji nebo součástkami umístěnými pod šasi.


  Vestavěný univerzální napájecí zdroj

  Díky vysoce efektivnímu vestavěnému napájecímu zdroji nabízí mixážní pulty řady MG bezstarostný provoz v libovolném regionu po celém světě - a to i v oblastech, které jsou náchylné na potencionálně škodlivé výkyvy elektrického napětí. Vestavěný napájecí zdroj také zjednodušuje montáž mixu do racku a eliminuje tak potřebu objemného externího napájecího adaptéru nebo dalších připojení. (Pouze MG12 / 16 / 20 / 12XU / 16XU / 20XU.)


  Včetně sady pro montáž do racku

  Snadno se přizpůsobí různé řadě aplikací (ať už pro pevnou instalaci nebo pro přenosné řešení). 16- a 20-kanálové modely MG mixů obsahují ucha pro umístění do racku, které vám umožní instalaci mixu do vaší rackové skříně nebo na stůl. Extrémně odolné. Elegantní a funkční design zajišťuje bezpečné, stabilní a bezproblémové umístění pultu do racku a zkracuje čas nastavování a vybalování na minimum. (Pouze MG16 / 20 / 16XU / 20XU.)

  - Volitelná sada pro montáž do racku "RK-MG12" je dostupná pro modely MG12/MG12XU.

  - Volitelný adaptér pro mikrofonní stojan "BMS10-A" je dostupný pro modely MG06/06X/10/10XU.


  XLR konektor

  Hlavní stereofonní výstupy jsou realizovány prostřednictvím konektorů typu XLR, které zabraňují náhodnému odpojení. Robustní a spolehlivé. Tyto profesionální konektory zajišťují stabilní přenos signálu i v těch nejnáročnějších podmínkách.


  Vytvořte, nahrajte... poslouchejte

  Modely MG XU jsou vybaveny stejnou digitální konektivitou, kterou pro zjednodušení procesu nahrávání používají i profesionální mixážní pulty Yamaha. Využijte nejmodernější digitální technologie, které usnadňují připojení, přehrávání, nahrávání a poslech vašich výtvorů.


  24bitové /192kHz 2-in/2-out USB Audio rozhraní

  Modely XU mixů řady MG jsou vybaveny flexibilními možnostmi digitálního připojení pro rychlé a snadné přehrávání digitálního obsahu ve vysokém rozlišení. Jednoduše připojíte pomocí USB portu počítač nebo iPhone / iPad (2 nebo novější) pomocí adaptéru Apple Camera Connection Kit / Lightning to USB Camera. USB protokol používá asynchronní přenos dat. Audio data jsou přenášena na základě vysoce přesného audio clock signálu z mixu MG pro vysoce kvalitní nahrávání a přehrávání. (Pouze MG10XU / 10XUF / 12XU / 12XUK / 16XU / 20XU.)


  MG Rec & Play

  Aplikace MG Rec & Play umožňuje nahrávání ve vysoké kvalitě, stejně jako i rychlé a snadné přehrávání skladeb a zvukových efektů. Stačí připojit váš iPhone/iPad k některému z mixážních pultů MG řady XU. Tuto intuitivní aplikaci lze použít pro širokou škálu účelů, jako jsou například nahrávání při skládání písní, nahrávání zkoušky kapely a živých vystoupení, nebo při přehrávání hudby na pozadí nebo přehrávání zvukových efektů při živých koncertech nebo na zábavných akcích a party. (Pouze MG10XU / 10XUF / 12XU / 12XUK / 16XU / 20XU.)


  Cubase AI

  MG XU modely jsou dodávány se stažitelným softwarem Steinberg Cubase AI. Jako jeden z nejpokročilejších, komplexních DAW balíčků, které jsou nyní dostupné, poskytuje Steinberg Cubase uživatelům výkonnou a flexibilní platformu pro hudební produkci. Cubase AI nabízí stejný technologický základ jádra a rozhraní, jako celosvětově oceňovaný Cubase. (Pouze MG10XU / 10XUF / 12XU / 12XUK / 16XU / 20XU.)


  Cubasis LE

  "Cubasis LE" je dostupný v App Store. Pro zprovoznění stačí připojit váš iPad k MG XU modelu. Cubasis LE je kompaktní verze vícestopého sekvenceru od firmy Steinberg pro iPad, která vypadá a ovládá se stejně, jako vyšší verze Cubasis. Speciálně navržený pro rychlé a snadné ovládání. Cubasis LE zvládá nahrávání, editaci a mixování. Cubasis LE vám poskytuje produkční nástroje ovládané intuitivně dotykem a otevírá nový svět možností pro vaši kreativitu. (Pouze MG10XU / 10XUF / 12XU / 12XUK / 16XU / 20XU.)

   


  Připravil PJ

  • Fantomové napájení: +48 V
  • Vstupní kanály: Mono[MIC/LINE]: 8
  • Vstupní kanály: Mono/Stereo[MIC/LINE]: 2
  • Vstupní kanály: Stereo[LINE]: 2
  • Výstupní kanály: STEREO OUT: 2
  • Výstupní kanály: MONITOR OUT: 1
  • Výstupní kanály: PHONES 1
  • Výstupní kanály: AUX SEND 4
  • Výstupní kanály: GROUP OUT 4
  • Sběrnice: Stereo: 1, GROUP: 4, AUX (FX): 4
  • Funkce vstupních kanálů
  • PAD: 26 dB (Mono/Stereo: pouze MIC)
  • HPF: 80 Hz, 12 dB/oct (Mono)
  • Kompresor: 1 tlačítkový, Threshold: +22 dBu až -8 dBu, Poměr: 1:1 až 4:1, Výstupní úroveň: 0 dB až 7 dB, Attack time: cca. 25 sec, Release time: cca. 300 msec
  • EQ HIGH: Gain: +15 dB/-15 dB, Frekvence: 10 kHz shelving
  • EQ MID: Gain: +15 dB/-15 dB, Frekvence: 2,5 kHz peaking
  • EQ LOW: Gain: +15 dB/-15 dB, Frekvence: 100 Hz shelving
  • PEAK LED: signalizace začne, když EQ signál dosáhne 3 dB pod ořezání
  • Měřák: 2 x 12 segmentový LED [PEAK, +10, +6, +3, 0, -3, -6, -10, -15, -20, -25, -30 dB]
  • Celkové specifikace
  • Celkové harmonické zkreslení: 0.03 % @ +14dBu (20 Hz až 20kHz), GAIN knob: Min, 0.005 % @ +24dBu (1kHz), GAIN knob: Min
  • Frekvenční rozsah: +0.5 dB/-1.5 dB (20 Hz až 48 kHz) , odpovídá nominální výstupní úrovni @ 1 kHz, GAIN knob: Min
  • Úroveň šumu: Ekvivalentní vstupní šum: -128 dBu (Mono Input Channel, Rs: 150?, GAIN knob: Max)
  • Úroveň šumu: Residuální výstupní šum: -102 dBu (STEREO OUT, STEREO LEVEL knob: Min)
  • Crosstalk (přeslechy): -78 dB
  • Napájení: AC 100 – 240 V, 50 / 60 Hz
  • Příkon: 30 W
  • Rozměry: 444 x 130 x 500 mm
  • Váha: 6,6 kg
  • Dodané příslušenství: Uživatelský manuál, Technické Specifikace, Kabel napájení, úchyt do racku
  • Provozní teplota: 0 až +40°C

  Zatím nebylo hodnoceno
  Ohodnotit tento produkt
  Tento produkt zatím nebyl hodnocen žádným zákazníkem.

  Máte dotaz k produktu? Napište nám


  Navštivte naše prodejny
  hudební nástroje
  Kladská 1117/25
  500 03 Hradec Králové
  Otevírací doba:
  Pondělí: 9:00 - 17:30
  Úterý: 9:00 - 17:30
  Středa: 9:00 - 17:30
  Čtvrtek: 9:00 - 17:30
  Pátek: 9:00 - 17:30
  Sobota:9:00 - 13:00
  Neděle, svátky:zavřeno
  elektrokola
  Pražská třída 755/176
  500 04 Hradec Králové
  Otevírací doba:
  Pondělí:9:00 - 17:00
  Úterý: 9:00 - 17:00
  Středa: 9:00 - 17:00
  Čtvrtek: 9:00 - 17:00
  Pátek: 9:00 - 17:00
  Sobota:zavřeno
  Neděle, svátky:zavřeno
  Načítám, prosím vydržte...

  Nastavení souhlasu s personalizací

  S vaším souhlasem můžeme níže uvedené informace užívat k dále uvedeným účelům nebo je sdílet s vybranými partnery. Pro jednotlivé účely (typy zpracování) můžete upravit své nastavení a svou volbu potvrdit tlačítkem „Uložit nastavení“:

  Vždy aktivní

  Nezbytné soubory cookies

  Jedná se o technické soubory, které jsou nezbytné ke správnému chování našich webových stránek a všech jejich funkcí. Používají se mimo jiné k ukládání produktů v nákupním košíku, zobrazování produktů na přání, ovládání filtrů, osobního nastavení a také nastavení souhlasu s uživáním cookies. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné jej ani odebrat.

  Analytické soubory cookies

  Počítají návštěvnost webu a sběrem anonymních statistik umožňují provozovateli lépe pochopit své návštěvníky a stránky tak neustále vylepšovat.

  Marketingové soubory cookies

  Shromažďují informace pro lepší přizpůsobení reklamy vašim zájmům, a to na těchto webových stránkách i mimo ně.

  Nastavení souhlasu s personalizací

  Abychom vám usnadnili procházení stránek, nabídli přizpůsobený obsah nebo reklamu a mohli anonymně analyzovat návštěvnost, využíváme soubory cookies, které sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzu. Jejich nastavení upravíte odkazem 'Upravit nastavení' a kdykoliv jej můžete změnit v patičce webu. Podrobnější informace najdete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.